Fundacja

Odkąd powstał nasz tygodnik, czyli od lipca 2016 roku, wielu z Was ustawicznie pyta o to, jak może nas wesprzeć. Wiele osób domyśla się, że czasopismo, które powstało niejako z marszu, w trudnych okolicznościach, może mieć problemy w okrzepnięciu na rynku prasy, w dotarciu do czytelników, w zaistnieniu po prostu. Istnienie prasy nieprawicowej w Polsce jest tym trudniejsze, że nie może ona w zasadzie liczyć na państwowych czy prywatnych reklamodawców. Możemy liczyć tylko na siebie i życzliwych czytelników.

Ponieważ „TF” wydaje spółka, nie mogliśmy dotąd od nikogo przyjmować wsparcia finansowego, bo takiej ewentualności nie przewiduje prawo. Tych, którzy chcieli nam pomóc, prosiliśmy zatem o ewentualne kupowanie dodatkowych egzemplarzy tygodnika. Jednocześnie szukaliśmy sposobu, który dałby nam możliwość przyjmowania darowizn. Zarejestrowaliśmy zatem fundację, której działalność może powyższy cel realizować.
Fundacja Wolność Słowa powstała właśnie przede wszystkim po to, aby wspierać rozwój „Tygodnika Faktycznie”. Zatem finansować jego reklamowanie się i docieranie do nowych czytelników, drukowanie ulotek, plakatów i naklejek, a także tworzenie i utrzymywanie określonych działów, np. stałych cykli tygodnika. Zależy nam również na nawiązywaniu współpracy z młodymi, utalentowanymi dziennikarzami, którzy mają problem w zaistnieniu na rynku zawodowym.

Będziemy na bieżąco informować o tym, ile środków zebraliśmy i co za nie sfinansowaliśmy. Poza wpłatami liczymy także na Państwa dalsze współdziałanie w dbaniu o to, aby „Tygodnik Faktycznie” był jak najszerzej dostępny i widoczny w punktach sprzedaży prasy.

Redakcja „Tygodnika Faktycznie”

 

http://fundacjawolnoscslowa.pl/